Kulacení rohů knižních vazeb

3. únor 2011

Knižní vazby nejrůznějších tiskovin, zatím spíše luxusního charakteru, se zakulacenými rohy se objevují na trhu stále častěji. Dalo by se říci, že se jedná o určitý trend, jenž reaguje na snahu o určité odlišení a zvýraznění produktů na přeplněném trhu v této oblasti. Nezanedbatelným aspektem je také zvýraznění uživatelského komfortu.

Knižní vazby nejrůznějších tiskovin, zatím spíše luxusního charakteru, se zakulacenými rohy se objevují na trhu stále častěji. Dalo by se říci, že se jedná o určitý trend, jenž reaguje na snahu o určité odlišení a zvýraznění produktů na přeplněném trhu v této oblasti. Nezanedbatelným aspektem je také zvýraznění uživatelského komfortu. Zakulacení rohů zejména tuhých knižních vazeb totiž zabraňuje případnému zranění čtenáře při manipulaci s knihou, což je důležité zejména u dětských knih a učebnic pro nižší vzdělávací stupně.

Z hlediska druhů knižních vazeb můžeme kulacení rohů rozdělit do dvou skupin. Do první budou zařazeny měkké knižní vazby V2 a V4, u nichž je zakulacování rohů prováděno až po dokončení výroby vazby, to znamená po zavěšení knižního bloku do kartonové obálky a po oříznutí vazby po třech stranách na trojřezu. Zakulacení rohů takto zhotovené vazby je prováděno na speciálním výsekovém stroji výsekovými matricemi s požadovaným rádiusem. Do druhé skupiny potom patří tuhé knižní vazby, u kterých musí být provedeno zvlášť zakulacení rohů knižních desek a zvlášť zakulacení rohů na trojřezu předem oříznutého knižního bloku ještě před závěsem do desek.

Zdroj a další informace jsou na http://www.svettisku.cz/buxus/generate_page.php?page_id=6320

Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním souhlasíte s použitím souborů cookie.
X