Deskovací stroj Unibind CaseMaker 750A

4. únor 2011

Poptávka po kusové a malosériové výrobě knih v systému book-on-demand, které jsou tištěny na digitálních tiskových strojích, neustále roste. Jejich zadavatele ale už neuspokojují jednoduché, drátem šité nebo lepené měkké vazby, ale zajímají se nyní také o vazby v tuhých deskách, které by se vzhledově přiblížily, nebo byly identické s průmyslově vyráběnými tuhými vazbami. To nutí výrobce strojů a zařízení na dokončující zpracování tiskové produkce přicházet s novými zařízeními, nebo dokonce technologiemi, které by umožnily v malých sériích vyrobit digitálně vytištěné knihy nákladově efektivně.

Takovýchto zařízení se na trhu objevuje stále více, od těch nejjednodušších ručních až po poloautomatické, a dokonce i automatické stroje. V letošním dubnovém čísle našeho časopisu jsme například otiskli článek o nové patentované technologii výroby speciálních knižních vazeb Metalbind polské firmy Opus. O měsíc později na mezinárodním oborovém veletrhu Ipex 2010 v Birminghamu vystavovala belgická společnost Unibind svá dvě nová zařízení umožňující nákladově efektivní výrobu tuhých knižních vazeb v malých sériích. Jednalo se o plně automatický deskovací stroj CaseMaker 750A a in-line propojitelné zavěšovací zařízení BCC10. O tuto novou technologii byl mezi návštěvníky veletrhu značný zájem, protože CaseMaker 750A umožňuje výrobu individuálně personalizovaných knižních desek už od jednoho kusu, přičemž je vhodný i pro výrobu malých a středních sérií, protože dosahuje produkční rychlosti až 400 kusů desek za hodinu. Tento zajímavý deskovací stroj i celou technologii, jejíž je součástí, vám nyní přiblížíme trochu podrobněji.

Zdroj: http://www.svettisku.cz/buxus/generate_page.php?page_id=6153&buxus_svettisku=55999a052e83eef61ab60fd5b86aa486

Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním souhlasíte s použitím souborů cookie.
X